Süleyman Taner

27 yıllık iş deneyimini, uluslararası büyük bir akaryakıt firmasında, satış ve pazarlama bölümlerinde edinmiş; son 9 yıl, iş sağlığı, emniyet, güvenlik ve çevre uzmanlığı yapmış, önceki 5 yıl akaryakıt bayi istasyonları, oto show-room inşaat projeleri ve yönetiminde çalışmış, ODTÜ 'den 1987 yılında mezun olmuş iyi ingilizce bilen başarılı bir İnşaat Mühendisidir.

Konusunda uluslararası ve yerel standartlar, yönetmelikler ve prosedürlere hakim, aynı zamanda başarılı saha çalışmaları nedeniyle pratik uygulama becerisi yüksek, bayi yönetimi, operasyon ve satış konularında deneyimli bir yöneticidir.

Takım oyununa inanan, iletişim becerileri gelişmiş, hedef odaklı, stres altında verimli çalışabilen ve ekip gelişimine önem veren bir kişilik sahibi olan sayın Süleyman Taner beyin aşağıdaki bazı başarılarından bahsetmek gerekir.

  • Türkiye’de akaryakıt sektöründe ve global olarak Shell’de ilk kez geliştirilen web tabanlı, uzaktan erişimli, interaktif eğitim portalı ile bayi çalışanları İSEÇ kurallarına ilişkin eğitildiler. İş dönüşüm oranı çok yüksek olan bu sektörde, yaklaşık 10.000 bayi çalışanı hızlı, etkin bir şekilde eğitim aldı ve bu kişilerin İSEÇ farkındalıkları arttırıldı. Eğitim alanların ise tekrar eden eğitimlerle takipleri yapıldı.
  • Emniyet kemerine bağlı kaza sonuçlarını aza indirgemek ve kulllanılırlığını arttırmak amacıyla bayilerin, yaklaşık 1.200 kadar tanker sürücüsüne bir eğitim dizayn edildi. Emniyet kemeri ile ilgili konulara dikkat çekmek için akaryakıt terminallerine gelen her tanker sürücüsüne, hazırlanan simülatörler ile eğitim verildi. Bu iş için Türkiye’de ilk defa gerçeğe yakın bir prototip ile bu program uygulandı. Bu, 2 senede bir, sürücülerin alması gereken zorunlu eğitim haline getirildi. Emniyet kemeri alışkanlığı %20 iken %48’e ulaştı. Bu simülatörler aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri için İstanbul Deniz Otobüsleri otoparklarında, üniversitelerde, AVM’lerde, müşteriler için akaryakıt istasyonlarına da kullanıma ve eğitime sunuldu. Bunun sonucunda global CEO ödülü alındı.
  • Göz bozuklukları, işitme kaybı, yüksek tansiyon, şeker ve kalp hastalıklarına bağlı kazalar incelendi. Gezici bir sağlık ekibi ile anlaşılarak sağlık kontrolü detaylı olarak terminallerde yapıldı. 900 tanker sürücüsü bu sağlık taramasından yararlandı. % 20 kadar sürücüde ciddi sağlık problemleri tesbit edildi, bunun yaklaşık % 5’inde kalp krizi geçirme riski saptandı ve bu kişiler tedaviye yönlendirildi. Bu taramalar senelik olarak periyodik hale getirildi. Böylece kaza riskleri ile ilgili proaktif bir önlem alınmış oldu ve sürücülerin şirkete aidiyet duygusu arttırılarak performansın gelişimi sağlandı.
  • Kişilerin İSEÇ farkındalıklarını arttırmak ve İSEÇ kültürünün yerleştirilmesi, proaktif düşünce tarzının geliştirilmesi amacıyla ölçülebilir hedefler belirlendi, bu hedefler üst yönetimle paylaşıldı. Çalışanların prime dayalı yıllık performans değerlendirmelerinde, İSEÇ hedeflerinin % 20 oranında primi etkilemesi sağlandı. Bu süreç içinde kişilerin eksiklikleri saptanıp gerekli eğitimler verildi. Bunun sonucunda kaza oranları düşürüldü ve ticaretin kesintisiz bir şekilde devam ettirilmesi sağlandı.

Gerçekleştirilen Projeler ve Ödüller:

  - 2004 yılında uluslararası İSEÇ denetimi sonucunda, Türkiye Shell Perakende Satışlar bölümü, Shell’in tüm dünyadaki şirketleri arasında en yüksek skoru alan şirketi oldu ve “Shell Retail VP Award” ödülü ile onurlandırıldı.

  - 2009 yılında Akaryakıt istasyonlarında yapılacak yüksekte çalışmalar için özel tasarlanmış hareketli, otomatik kilitleme sistemine sahip “Emniyet İskelesi” geliştirildi ve Shell DS Başkanı CEO Mark Williams tarafından ödüllendirildi.

 - 2010 yılında Dünya Shell Başkanı (CEO - Peter Voser) tarafından, araçlarda emniyet kemerinin kullanımını yaygınlaştırmak için yapılan sosyal sorumluluk çalışmasına ilişkin bir ödül alındı.

  - 2011 yılında, son 5 yıl, “0“ gün kayıplı iş kazası başarısı ve sürdürülebilir İSEÇ performansı katkılarına istinaden Dünya Shell Başkanı (CEO - Peter Voser) tarafından teşekkür plaketi verildi.


EĞİTİM

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği                              1982 -1987

PROFESYONEL GELİŞİM

International General Certificate in Occupational Health and Safety      2011

Food Safety & Hygene training                                                      2011

HSSE Talk not Thick & Goal Zero Training                                        2011

Incident & Accident Tripot Beta Analyzing                                       2010

Environment – Contaminated Land Training in London                        2008

Fatique & tiredness (AWAKE) training in Manchester                         2007

HSSE Coachable Moments                                                           2006

Media and Communication on Crisis Management                              2003

Natural disaster Awareness                                                          2003

Legal Compliance                                                                       2003

 

Halen kendi firması olan  Papyon OSGB Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. bünyesinde tüm enerjisiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Saygılarımızla

 

 

 

Contacts

  info(@)papyonosgb.com.tr
  +90.850.227 6483
  +90.850.227 6483
  Kocayol Cad. İbrahimağa Sk No:4/B 34742, Kadıköy-İSTANBUL